Diş

Dislerinizin düzgün olmaması sebebiyle doya doya gülmekten kaçınıyor musunuz? Dış görünüşünüzün ortodontik tedavi esnasında kötü olabileceğinden mi çekiniyorsunuz? Günümüz teknolojilerinden ilham alarak ortodontik tedavilerde devrim yaratan ve tedavi sürecini hem hızlandıran hem de kolaylaştıran Invisalign şeffaf plak sistemiyle ilgili merak edilenler

Invisalign tedavisinin tarihçesinden kısaca bahsedebilir misiniz?Şeffaf plakların ilk tedavide kullanılmasına yönelik çalışmalar 1991 yılında Şeffaf Plaklarla diş heraketlerinin elde edilebileceğinin gözlemlenmesiyle başlamıştır.

Yıllar içinde teknolojik gelişmelerle birlikte dişlerin her plak la 0,25 – 0,33 arasında hareket ettirilebileceği belirlenmiştir. Tedaviler esnasında tellerin kullanılmasını gerektirmeyen bu teknoloji bu sebeple “görünmez ortodontik tedavi” olarak adlandırılmıştır. Günümüzde devam eden tedavilere ek olarak, dünyada yaklaşık 6 milyon kişi Invisalign şeffaf plak tedavisiyle görmüştür.

Ortodontik tedavi söz konusu olduğunda özellikle erişkin bireyler tellerin dış görünüşünü etkileceğinden korkarak ortodontik tedaviye adım atmayabilir. Bu sorun, şeffaf plaklarla uygulanan ortodontik tedavi sayesinde günümüzde aşılmıştır. Invisalign şeffaf plak sisteminde braketlerin yerini. dişlerin üzerinde kompozit ile oluşturulan küçük kuvvet noktaları (ataşmanlar) alnıaktadır. Metal braketler aralarına yiyecek kaçabildiği için hastaya rahatsızlık verebilmekte ve genel itibariyle metal oldukları için ağızda istenmeyen bir görüntü oluşturabilmektedir. şeffaf plak sisteminde ise, sosyal kaygılarınızı bir kenara bırakarak tedavi olduğunuz dışarıdan anlaşılmadan da dişlerinizde düzelme elde edebilirsiniz. Plak sistemleri istendiği zaman çıkartılabildigi için önemli toplantılarınızda ya da nişan, düğün veya mezuniyet gibi özel günlerini 7/24 plaklarınızı çıkararak tedaviye kısa süreyle ara da verebilirsiniz.

mobil ödeme bozdurma